Nasze propozycje
BG
ENG
DE
RU
PL
 
   Bułgaria
   Historia
   Informacja turystyczna
   Morze Czarne
   Dunaj i Region Podbałkański
   Góry Stara Płanina Bałkan
   Witosza, Dolina Strumy
   Dolina Róż i Trakia
   Góry Riła, Pirin
   Rodopy

   100 miejsc turystycznych
   Tracy
   Bułgarskie klasztory
   Zabytki
   Źródła wód mieralnych
   Turystyka Łowiecka i
   Wędkarska
   Turystyka Ekologiczna
   Wczasy na Wsi
   Wczasy z Przygodami

   Sofia
   Warna
   Płowdiw
   Burgas

   Foto - album
   Mapa strony
   Informacje o nas
Wakacje na morzu
Wakacje w górach
Wakacje w uzdrowisko
Turystyka Łowiecka i Wędkarska
Wyjazdów i wycieczek
Hotele w miastach
Wakacje na morzu
Bułgarskie wyrzeże Morza Czarnego to 380 km wspaniałego pasma plaż, spokojnego i czystego morza, zdrowego klimatu, drobnego złocistego piasku i wydm, źródeł mineralnych, miejscowości wypoczynkowych które zostały wyróżnione Niebieską Flagą, osad wakacyjnych i kempingów. Latem średnia temperatura powietrza wyosi 28 C, a wody 25.

Dwa międzynarodowe lotniska w Warnie i w Burgasie łączą wybrzeże ze światem.

Wybrzeże Północne jest czyste i spokojne, z niewielkim spadkiem terenu, szerokimi plażami z drobnym piaskiem, lasami i źródłamimineralnymi. Zabytkami są Pałac z Ogrodem Botanicznym w Bałcziku, Półwysep Kaliakra, muzea w Warnie.

Południowe Wybrzeże ma dużo malowniczych zatok i skał o dziwnych formach, szerokich plaż z wydmami. Zachwyca przyroda i magia miejscowości Diuni. Brzeg graniczy ze Starą Płaniną na północy i ze Strandżą na południu.

Wse propozycje
Bałczik, Burgas, Lozenetz, Obzor, Sinemorec, Sozopol, Św. Konstantin i Elena, Św. Wlas, Szkorpilowci, Warna
Wakacje w górach
Stara Płanina jest największym bułgarskim łańcuchem górskim. Ciągnie się od granicy z Serbią (rzeka Timok) do Morza Czarnego (przylądek Emine). Najwyższy szczyt to Botew (2376 m).

Riła to najwyższy łańcuch górski na Półwyspie Bałkańskim, ze szczytem Musała (2925 m n.p.m.), zajmujący 6 miejsce pod względem wysokości w Europie. W górach Riła mają swe źródła największe rzeki bułgarskie. Tu znajduje się i monumentalny pomnik bułgarskiej kultury Rilski Monaster i kurort Borowec.

Pirin to rajski zakątek, łańcuch górski łączy w sobie wyniosłe szczyty z urodzajnymi dolinami, przeszłość historyczną i żywe tradycje, mity i legendy.

Rodopyte to łańcuch górski o wyjątkowo pięknej przyrodzie w pełnej palecie barw, z szemrzącymi potokami o kryształowo czystej wodzie i aromatem kwiatów i ziół. Do dyspozycji amatorów sportów zimowych pozostaje jedno z najlepszych bułgarskich uzdrowisk.

Wse propozycje
Ardino, Asenowgrad, Bankia, Bansko, Bełogradczik, Dewin, Kazanłyk, Kopriwsztica, Las Krzyży, Pamporowo, Region Warna, Ribarica, Sandanski, Saparewa Bania, Smolian, Sofia, Swoge, Trojan
Wakacje w uzdrowisko
Z bogactwa i różnorodności wód hydrotermalnych, Bułgaria jest jednym z najbogatszych krajów w Europie. Bułgarski wód mineralnych ze zróżnicowanego składu chemicznego, mineralnego, gaz i mikroorganizmów. TPołączenie źródła mineralne i lecznicze błota są korzystne dla roku wypoczynku przez cały, leczenia i wypoczynku. Bułgaria jest jednym z pierwszych miejsc na świecie w różnych ziół z wielką właściwości lecznicze. To ogromne bogactwa naturalne czynniki, w połączeniu z nowoczesnych hoteli i SPA ośrodków pozwalają na cały rok leczenia.

Duże ośrodki spa są: Sandanski, Welingrad, Hisaria, Kjustendił, Kostenec, Dewin, Wyrszec, Saparewa Bania i innych. Kurortów Morza Czarnego Albena, Złote Piaski, Riwiera, Św. Konstantyna i Heleny, Pomorie, Burgaski Łazienki Mineralne. Szerokie możliwości wypoczynku i leczenia w górskich kurortach. Wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze, wody mineralne ich bezcenne skarby.

Wse propozycje
Ardino, Bankia, Bansko, Dewin, Sandanski, Saparewa Bania, Sofia, Św. Konstantin i Elena, Św. Wlas, Trojan
Wczasy na Wsi
Wczasy "Pod gruszą" to forma wypoczynku znajdująca coraz więcej zwolenników. Przyroda, miejscowy folklor, obyczaje i rzemiosło, tradycyjne potrawy i słynna bułgarska gościnność przyciągają Bułgarów i cudzoziemców.

Na wsi turysta może włączyć się do prac w polu, uczestniczyć w wytwórczości rzemieślniczej (stolarka, rzeźba w drewnie, tkactwo, lepienie w glinie czy kowalstwo). Każdy może zawieźć do domu własnoręcznie utkane płótno, wykonaną ceramikę lub wyrzeźbionego świątka. Może gotować wraz z gospodynią lub degustować wino z gospodarzem, zapoznać się z bułgarskim folklorem i uczestniczyć w świętach ludowych.
Wse propozycje
Asenowgrad, Kazanłyk, Las Krzyży, Region Warna, Ribarica, Smolian, Swoge, Trojan
Turystyka Łowiecka i Wędkarska
Corocznie Bułgarię odwiedza prawie myśliwych z zagranicy, aby wypróbować tu celownik swej strzelby. Większość z nich to stali goście. Ponad 110 myśliwskich rezydencji, schronisk i domów turystycznych proponuje bazę wypoczynkową zwolennikom łowiectwa i rybołóstwa.

Bogactwem Bułgarii są też gospodarstwa hodowli ryb corocznie jest hodowanych i przemieszczanych do licznych zbiorników wodnych ok. 500 000 malutkich rybek. Wiele gospodarstw rybnych, jak i brzeg Morza Czarnego, proponują wędkarzom doskonały wypoczynek.
Wse propozycje
Region Warna, Bełogradczik, Dewin, Kazanłyk, Kopriwsztica, Las Krzyży, Region Warna, Ribarica, Smolian, Swoge, Trojan
Wyjazdów i wycieczek
Przyroda Bułgarii stwarza doskonałe warunki uprawiania turystyki ekologicznej. Sieć złożona z 3 parków narodowych i 11 parków przyrody, 89 rezerwatów i 2234 chronionych obiektów daje możliwość wypoczynku i turystyki. Istnieje wiele możliwości: turystyka piesza, konna, rowerowa, obserwowanie dzikich zwierząt i foto-łowy, wspinaczka i wyprawy wgłąb jaskinii. W rezerwatach i parkach przyrody wskazana jest oczywiście turystyka piesza, która chroni środowisko.

Ponad 150 000 ludzi odwiedza każdego roku bułgarskie parki narodowe. Na ich terenach jest wiele schronisk i kempingów. W miejscowościach w okolicy parków i rezerwatów są centra informacji i szkolenia.
Wse propozycje
Ardino, Asenowgrad, Bansko, Bełogradczik, Dewin, Kazanłyk, Kopriwsztica, Las Krzyży, Pamporowo, Region Warna, Saparewa Bania, Smolian, Sofia, Swoge, Trojan
2005-2010 BgTourInfo © All Rights Reserved